İŞ ORTAKLARIMIZ

İŞ ORTAKLARIMIZ

Kalıcı çözümler üretirken tecrübe kadar alanında uzman iş ortaklarıyla çalışmak ve özellikli ürünler sunmak da önemlidir.

Şeker Makina Kimya iş ortaklarıyla fark yaratmaktadır.

Anderol

Anderol sentetik yağlar konusunda  70 yıllık deneyime sahip olan yüksek performanslı özel yağlama müstahzarları üreticisidir. MIL-Spec ve havacılık ürünleri içeren Royco Aviation Lubricants ile beraber bir Amerikan firması olan Chemtura bünyesinde bulunan Anderol özellikle dünyanın önde gelen kompresör imalatçıları tarafından kullanılan ve tavsiye edilen sentetik esaslı kompresör ve vakum pompası yağlarının yanında gıda normlarına uygun yağlama müstahzarları teknolojilerinde liderdir.

Helmut Klumpf Technische Chemie Ag

1950 yılında kurulmuş bir Alman firması olan Helmut Klumpf Technische Chemie AG’nin kurucusu Helmut Klumpf Sen. aynı zamanda kırmızı beyaz çatlak tespit metodunu da bulan kişidir.  Diffu-Therm markası altında tahribatsız çatlak tespit ürünleri üretmektedirler.

Alcoa

125 senelik tarihi olan ve global bir şirket olan Alcoa birçok farklı sektöre hizmet eden firma ve ürünlerin bünyesinde bulundurmaktadır. Geçme diş sistemleri üreticisi Recoil’in yanı sıra Huck, Marson, Value Rivet ve Camloc gibi markaların da sahibidir.

A.I. Schulze Chemotechnische Fabrik e.K.

A.I. Schulze firması Birkosit ve Filling Products isimli yüksek sıcaklık ve yüksek basınca dayanıklı contalama macunlarını üretmektedir. Konusunda tek ve lider bir marka olan Birkosit özellikle buhar türbinleri flanş bağlantılarında kullanılan Siemens onaylı bir üründür.

Hermann Bantleon GmbH

Kuruluşu 1918'e dayanan bir Alman firması olan Hermann Bantleon GmbH, Avia gurubu markası altında üretim yapan metal işleme, şekillendirme ve kesme yağları uzmanıdır.  Aynı zamanda korozyondan koruyucular, hidrolik yağlar, otomotiv yağları, ısı yağları ve fuel oil üretmetedirler.

VDV Lubricants N.V.

Bir Belçika firması olan VDV Lubricants N.V. Glassline markası altında cam sanayi için özel yağlar imal etmektedir. Sektörde kullanılan Total firmasının Kleenmold ürünlerinin muadil ve alternatiflerini üretmektedirler.

OKS Spezialschmierstoffe GmbH

1978’de kurulan ve 2003 yılında Freundenberg Grubu’na dahil olan bir Alman firması olan OKS Spezialschmierstoffe GmbH sürtünme, aşınma ve korozyonu önleyici ürünler ve yüksek performanslı yağlama müstahzarları üreticisidir.  Ürün yelpazesinde 150'den fazla çeşit bulunan OKS'nin ürünleri imalat ve bakımın her alanında sıradan yağların performanslarının yetersiz kaldığı durumlarda kullanılmaktadır.

Master Chemical

Bir Amerikan firması olan Master Chemical 1951'de kurulmuştur.  Otomotiv ve havacılık ve uzay sanayinde referansları olan Master Chemical TRIM adı altında kesme sıvıları, taşlama sıvıları, pas önleyiciler gibi özel metal işleme yağları üretmektedir.  Aynı zamanda XYBEX adı altında soğutma sıvısı geri dönüşüm (filtrasyon) sistemleri üretmektedirler.